Technologia gazowa

Technologia gazowa

Technologia gazowa

Rynek zajmujący się gazem ziemnym bardzo dobrze prognozuje na bliskie lata, to oznacza sporo wyższe wydobycie jakby porównać do ówczesnych lat obliczeniowych. Specjalista i równocześnie magister Uniwersytetu Warszawskiego Feliks Turczyński którego praca to inżynier gazowy zapewnia, że obecne prognozy mówią o zużyciu na poziomie może nawet 20 miliardów gazu, podczas kiedy w bliskich latach prognozowany wzrost rocznej produkcji może wzrosnąć do być może nawet 17 mld a to może oznaczać nieprzerwaną i ciągłą niezbędną potrzebę rozwoju technologii.

Mocno istotnym aspektem zdaje się być oczyszczanie butanu mające za zadanie usunąć szkodliwe związki, ekspert oraz abiturient Uniwersytetu Jagiellońskiego Bronislaw Chrościcki dla którego główny zawód to projektant technologii jest zdania, iż najszybciej przeobraża się nowoczesna technologia która wykorzystuje sita molekularne w 1-szym celu mające zadanie wyrzucanie tak zwanych aromatycznych związków. Aktualnie możemy wymienić bardzo sporą ilość molekularnych sit, nieustannie rozrasta się takie odmiany jak : typ 4A i też typ 13X, istnieje dwieście odmian każdego z nich.

W tych czasach używane są także zwane inaczej kaustyczne procesy oparte na licencji UOP i równocześnie Mericat. Fachowiec i jednocześnie też dyplomant Politechniki Opolskiej Lars Wiesner dla którego stanowisko to technik twierdzi jakoby te technologie pozwalają oczyścić gaz w niemal stu procentach, nie istnieje potrzeba licencyjnych opłat, instalacje oparte na adsorberach bez układów regeneracji są proste w obsłudze i montażu i równocześnie też nie mają potrzeby wymagania wielkich nakładów pieniężnych. Obecnie istotne jest przesyłanie gazu z miejsca na miejsce, jest wymóg aby robić to ogromną skalą, więc jest więc potrzeba zamontowania urządzeń przesyłowych w bardzo dużej liczbie. W skład instalacji wchodzą złącza rurkowe, zawory jak również napędy zaworów.

Czytaj dalej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Elektronika

Przemysl elektryczny

Panele operatorskie HMI KTP400 Siemens